Zaproszenie na WawaGra na PGE Narodowym

Dziś dość nietypowo i wszystko przez Wookiego, który tak nas męczył, że dla świętego spokoju poszliśmy mu na rękę, żeby nie dzwonił do reszty redakcji codziennie o 4:30 rano. 😉 A dlaczego nietypowo? Z dwóch powodów. Po pierwsze będzie o planszówkach, a to u nas rzadkość, choć bardzo ubolewamy z takiego stanu rzeczy (Wookie weź się wreszcie do roboty i pisz coś o grach planszowych). Po drugie – i najważniejsze – ten artykuł, jeśli jeszcze nie zorientowaliście po tytule, to zaproszenie na imprezę. Chodzi oczywiście o WawaGra – planszówki na PGE Narodowym, który odbędzie się już całkiem niedługo, bo w sobotę 2 grudnia w godzinach między 9.00 a 19.00.

Dlaczego postanowiliśmy wesprzeć to wydarzenie? Z dwóch powodów. Jednym z nich to osoba organizatora – jest nim dobrze znany w polskim światku gier planszowych Piotr Jasik, lepiej planszówkowym geekom znany jako GameTroll, twórca jednego z największych kanałów YouTube o tematyce gier planszowych w naszym kraju. W swojej wieloletniej karierze nabył spore doświadczenie w organizacji podobnych eventów, poczynając chociażby od swojego autorskiego konwentu Rzuć Kostką. Teraz postanowił wypełnić lukę po innej imprezie, czyli Planszówkach na Narodowym, które przed pandemią miały solidną pozycję na mapie planszówkowych imprez w naszym kraju, a który stał się niestety jedną z ofiar koronawirusa.

I to jest właśnie ten drugi powód, przez który zainteresowaliśmy się WawaGra i dla którego Was też chcemy tym eventem zainteresować. Obecnie jest bardzo dobry czas i miejsce na taką imprezę. Tuż przed świętami należy spodziewać się sporej dozy nowości. To okazja do wypatrzenia jakiegoś prezentu dla siebie lub bliskich miłośników grania przy stole. Dlatego trzymamy kciuki, aby duchowy spadkobierca Planszówek na Narodowym odniósł sukces, choć tak naprawdę jesteśmy o to spokojni, patrząc na listę atrakcji przygotowanych na WawaGra.

WawaGra - info
Źródło: GameTrollTV

Atrakcje

No właśnie… Atrakcje to całe crème de la crème WawaGra. Oczywiście będzie tutaj to, co na każdej takiej imprezie musi być, czyli wypożyczalnia gier oraz ogromna przestrzeń do grania. Oprócz tego nie może też zabraknąć wystawców, a wśród nich są wszyscy najważniejsi w branży: Galata, Portal, Phalanx, Rebel, Lucrum Games, Lucky Duck Games, Ravensburger, Albi, Czacha, Black Monk, FoxGames, Egmont czy IUVI.

W planach są prelekcje z wydawcami oraz youtuberami planszówkowymi, turnieje – chociażby w Star Realms, a także strefa prototypów, gdzie można zagrać w jeszcze dewelopowane tytuły i realnie przyczynić się do rozwoju, a nawet wydania gry. Nie zabraknie też strefy karcianek kolecjonerskich – na chwilę obecną zapowiedziane są rozgrywki w Magic the Gathering, Pokemony i nowość w tym segmencie, czyli Disney Locarnę.

Dla miłośników bitewniaków też coś się znajdzie. W tej sekcji bryluje WarFactory, który zapowiada chociażby rozgrywki w bitewniakową Grę o Tron czy He-mena. Jednak to nie koniec atrakcji w tym temacie, bo zostaną zorganizowane dwie strefy malowania figurek. Rebel zabierze nas do odległej galaktyki i będzie uczył upiększania figsów do Star Wars Shatterpoint, czyli ich tegorocznej bitewnej nowości. Natomiast druga strefa to już pełna dowolność – organizatorzy udostępniają farbki, pędzle i inne materiały, Wy przynosicie swoje figurki i pod okiem fachowych doradców możecie podrasować swoje ulubione miniaturki. Jest to jedna z tych atrakcji, która nas najbardziej zaskoczyła, bo nie spotkaliśmy się do tej pory z aż tak rozbudowaną strefą tego typu.

Pozostaje jeszcze temat atrakcji dla najmłodszych. Tutaj przewidziana jest spora strefa, gdzie dzieciaki nie powinni się nudzić. W planach jest budowanie z klocków Lego, malowanie twarzy, pokój zagadek, czy strzelnica NERF. Przewidziana jest też gra terenowa dla rodziców i dzieci, czyli zadania do wykonania na terenie całej imprezy.

WawaGra - PGE Narodowy
Źródło: pgenarodowy.pl

Śledzić, obserwować

Sami widzicie, że WawaGra zapowiada się naprawdę interesująco. Co więcej wiele punktów programu jest jeszcze dogrywanych, dlatego warto śledzić stronę wydarzenia na Facebooku, na której organizatorzy na bieżąco informują o tym, co jeszcze czekać Was będzie na imprezie. Możecie też tam najszybciej i najskuteczniej skontaktować się z samymi autorami eventu, którzy chętnie odpowiedzą na wszelkie nurtujące pytania.

Bilety już są w sprzedaży i możecie je kupić przez Internet w serwisie Ebilet (link do kupna). Cenowo nie wygląda to źle: normalny 20 PLN, ulgowy dla młodzieży do lat 16 piątaka mniej, czyli 15 PLN. Dzieciaki do wzrostu 120 cm mają wejściówkę za darmo. Dostępne też są bardziej wypasione opcje z gadżetami i VIP, ale po szczegóły odsyłamy już na stronę WawaGra.

O szczegółach WawaGra od strony lokalizacji i organizacji opowiada też GameTroll w jednym ze swoich najnowszych filmów. Jeśli wybieracie się na Narodowy 2go grudnia warto obejrzeć ten materiał:

Żeby nie przedłużać za bardzo powiemy tylko jedno. Zapraszamy, bo naprawdę warto!

Zaproszenie na WawaGra na PGE Narodowym
Tagi: